środa, 24 września 2014

Jak pozycjonować bloga ?

zarabianie przez internet
jak pozycjonować bloga
Jest to druga część dotyczącą zarabianie przez internet, czyli istotny aspekt pozycjonowania bloga. Kiedy już mamy własnego bloga, czy też stronę internetową, ważne jest, aby z każdym kolejnym artykułem, a także tygodniem uzyskiwać to coraz to wyższe pozycje w wyszukiwarce Google. Chcę zwrócić szczególną uwagę właśnie na temat optymalizacji bloga pod wyszukiwarki, ponieważ niestety, ale gołym okiem widać, że wiele osób tego nie robi przez co mają problemy, aby się wybić i uzyskać ruch na blogu. 

Poniżej przedstawiam najważniejsze wskazówki, które będą miały znaczący wpływ na pozycjonowanie Twojego bloga. 

Życzę miłej lektury i samych sukcesów w optymalizacji swojego bloga. 1. Treść 
Tworzenie wysokiej jakości i co najważniejsze unikalnych tekstów to podstawa, im bardziej nasz tekst będzie oryginalny na pewno zostanie to docenione przez wyszukiwarkę Google i pozwoli uzyskiwać lepsze pozycje na konkretne frazy. 

2. Korzystanie z słów kluczowych 
Słowa kluczowa to coś co ma duży wpływ na liczbę odwiedzin na naszym blogu. Warto korzystać ze specjalnego narzędzia Google Keywords Tool pozwoli to określić bardzo dokładnie liczbę wyświetleń wybranej frazy, a także podjąć nam właściwą decyzję co do ewentualnej nazwy naszego bloga. 

3. Ograniczona liczba słów kluczowych 
 Zbyt przesadne umieszczanie słów kluczowych w tekście spowoduje, że robot wyszukiwarki wykryje nie naturalne działanie użytkownika, przez co nasza strona straci swoją pozycję, w związku z tym warto pamiętać, aby ilość słów kluczowych była adekwatna do długości naszego tekstu. 

4. Etykiety 
 Prowadząc bloga z wykorzystaniem darmowych platform nie można oczywiście zapomnieć, aby używać etykiety, które pozwolą określić w łatwiejszy sposób z czym jest powiązany dany artykuł, dzięki czemu optymalizacja w wyszukiwarce będzie o wiele łatwiejsza. 

5. Linkowanie 
Jednym z głównych aspektów udanego pozycjonowania jest odpowiednie linkowanie bloga, w katalogach, a także na stronach internetowych o wysokiej jakości, dzięki czemu ich wartość będzie znacząca dla wyszukiwarki, zupełnie inaczej jest w przypadku kiedy linkujemy naszego bloga na stronach, które są mało widoczne w sieci. Linki na własnego bloga można zdobywać także na wiele sposobów, między innymi umieszczanie komentarzy oczywiście wysokiej jakości, na blogach/stronach, oraz poprzez pisanie specjalnych artykułów w których mamy możliwość wstawienia linku do własnego bloga. 

6. Tytuł
Istotne, jest, aby tytułem strony były słowa kluczowe, na których chcemy zajmować wysoko pozycję w wyszukiwarce, takie działanie musi być podjęte na każdej podstronie z osobna. 

7. Aktualizacja bloga 
Ważne jest, aby przynajmniej raz na dwa tygodnie napisać artykuł na bloga, istotne jest, aby podkreślać swoją aktywność w internecie. Oczywiście jeśli raz na jakiś czas napiszesz kolejny artykuł po ponad miesiącu na pewno nic wielkiego się nie stanie, natomiast im częściej to robisz tym lepiej dla pozycji bloga pod frazę, która Ciebie interesuje. 

8. Wtyczki społecznościowe 
 Stwórz własny fanpage w mediach społecznościowych i umieszczaj tam własne artykuły, dzięki czemu ułatwi Ci to interakcję z osobami, które czytają Twojego bloga, ponadto będzie to miało znaczny wpływ na uzyskiwane pozycje w wyszukiwarce. 

9. Pogrubienia treści
Warto pamiętać, o tym, aby w ważniejszych częściach tekstu używać pogrubienia, w szczególności jeśli chodzi o słowa kluczowe, jeżeli jest to robione z rozsądkiem będzie to miało wyśmienity wpływ na odczytywanie artykuły przez wyszukiwarkę. 

10. Obrazki 
Im więcej obrazków na blogu tym lepiej dla Twojego pozycjonowania. Ważne, aby nazwy obrazków były powiązane ze słowami kluczowymi, oczywiście nie można zapomnieć o tym, aby podpisywać obrazek jeśli już je dodamy do artykułu. Decyzja o tym, czy chcesz pozycjonować bloga zależy tylko od Ciebie. Mimo, że przestawiłem tu dziesięć przykładów możliwości uzyskiwania większych pozycji w wyszukiwarce jest jeszcze więcej, natomiast skupiłem się na tych co w mojej opinii mają na prawdę mega wpływ.

3 komentarze:

 1. Z mojego skromnego doświadczenia wynika, że aktualizowanie treści na blogu nie jest ważne. Weź strony firmowe i inne strony, które wiszą w internecie bez żadnej aktualizacji treści od kilku lat i mają dobre pozycje. Moja strona firmowa również jest w google i wisi sobie w top 10 od 2 lat pomimo, że przez 2 lata jej nie aktualizowałem.

  Myślę, że google rozróżnia typy stron. I w tej kategoryzacji blogerzy mają najgorzej, bo stale muszą dostarczać nową treść. A najlepiej mają się statyczne strony ofertowe, wizytowe.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z autorem wątku. Pozycjonowanie bloga to żmudna i ciężka praca ale dająca efekty. Wiadomo, nie jest to od razu ale cierpliwość w tym wypadku popłaca :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. dobre rady, pozycjonowanie Seo nie jest takie proste. a z marketingowego punktu widzenia daje tyle co Adwords. Jak placisz to jestes w TOP, jak przestajesz placic to ci wywalaja linki i d...

  OdpowiedzUsuń