reklama kontekstowa

Reklama kontekstowa polega na wyświetlaniu na stronie reklam (innych stron, blogów, for dyskusyjnych), które ściśle powiązane są z tematyką naszej strony czy bloga. Oczywiście w chwili obecnej w większości reklam kontekstowych, wyświetlają się reklamy z ofertami, które użytkownik sprawdzał wcześniej, bądź podobne, dzięki czemu w ten sposób możliwa jest większa klikalność.

Posiadając blog z dużą liczbą odwiedzających wyświetlanie reklam pozwala generować na prawdę fajne zyski dla Ciebie, ale przy okazji także dla wielkich firm, które zdecydowały się na reklamowanie swoich usług poprzez reklamy kontekstowe.

Reklama kontekstowa najczęściej jest tak stworzona, że nie wyodrębnia się poza wygląd strony (najczęściej w formie tekstowej) przez co często idealnie współgra z witryną, a to jest gwarancja klikalności przez osoby odwiedzające Twoją stroną.

Wiele osób zadaje pytanie jest można zarobić poprzez reklamy kontekstowe ?

Szczerze powiem, że ciężko jest określić jakoś sumę, ponieważ wielkość zarobków zależy wyłącznie od Twojej pracy, a także umiejętności, które już posiadasz. Aby zysk był w pełni zadowalające warto prowadzić kilka blogów/czy stron o interesującej nasz tematyce, zdobywać coraz to większy ruch, a przy tym idealnie rozmieszczać reklamy na nich, wtedy też mamy gwarancje, że nasze zarobki będą rosły z każdym kolejnym rokiem.

O reklamach kontekstowych Google Adsense pisałem w tym artykule - link

W przyszłości postaram się przedstawiać także propozycję innych reklam kontekstowych, natomiast na dzień dzisiejszy polecam wyłącznie zainteresować się google adsense.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz