niedziela, 31 sierpnia 2014

Co warto wiedzieć o zarabianiu w internecie

W tym artykule przedstawię narzędzia, które są warte uwagi, dla każdej osoby chcącej zarabiać w internecie. Wszystko co przedstawię poniżej było, bądź jest przeze mnie używane, więc polecam wyłącznie z własnego doświadczenia, a nie z opinii innych osób.

Domeny i hosting

ehost.pl – tam właśnie rejestrowałem swoje pierwsze domeny, a także korzystałem z hostingu, polecam w szczególności jeśli zamierzasz stworzyć jednego, bądź kilka blogów, bardzo dobre i tanie rozwiązanie.
kei.pl – strona zawiera ciekawe promocyjne oferty, warta uwagi, obecnie korzystam z ich usług.
home.plnajbardziej znany portal rejestracyjny w Polsce ciekawa oferta zakupu domen, a także hostingu, w ostatnim czasie korzystam na kilku stronach z ich hostingu i sobie bardzo chwalę.

Blogowanie

WordPress – jest to najbardziej popularny, a także łatwy w obsłudze system blogowy. Jeżeli myślisz o tym, aby rozpocząć blogowanie to śmiało mogę Ci polecić wordpress. Poniżej przedstawię kilka fajnych wtyczek, które warto zainstalować w panelu bloga po instalacji wordpressa, dla lepszej funkcjonalności strony.
All in One Seo Pack – zapewnia nam pełna optymalizację strony pod wyszukiwarki, dzięki czemu łatwiej nam wypozycjonować stronę, jest to chyba podstawowe narzędzie, które powinien używać każdy bloger.
Akismet – bardzo dobra wtyczka, blokująca wszelkiego rodzaju spam, dzięki czemu nie będziemy musieli go za każdym razem usuwać ręcznie.
WordPress Database Backup – pozwala nam w łatwy sposób stworzenie kopii zapasowej naszego bloga.
Contact form 7 – jest to prosty, ale i efektywny formularz kontaktowy, który warto umieścić na swojej stronie.
Wysija Newslettersnarzędzie mające na celu służyć tworzenie swojej listy mailingowej. Umożliwia to zapisywanie się osobom zainteresowanych Twoim blogiem na listę gdzie będą otrzymywać nowe wiadomości pojawiające się na stronie.
Pozycjonowanie SEO
Google Analitycs –  darmowe narzędzie, ale bardzo przydatne do analizy strony – statystyk, a także źródła odwiedzin.
SeoLight – Bardzo przydatny program do pozycjonowania naszej strony w wyszukiwarkach, poprzez dodawanie do katalogów, a także precli. Jeśli zależy Ci na szybkim osiągnięciu wysokiej pozycji w wyszukiwarce, polecam Ci go kupić już dziś.

Słowa kluczowe

Google Adwords – darmowe narzędzie firmy Google pozwala nam na dobieranie, a także analizowanie słów kluczowych, które możemy wykorzystać na swojej stronie w celu zwiększenia pozycji  w wyszukiwarkach.

Teksty na stronę

Textmarket – serwis warty polecenia, można na nim kupować teksty do wykorzystania na własnej stronie, bądź jako tekst do precli. Polecam go biorąc pod uwagę fakt, że każdy tekst jest dokładnie sprawdzany przez moderatorów, przez co mamy pewność wysokiej jakości tekstu, na który się decydujemy. Ponadto oczywiście jeżeli masz tzw. łatwe pióro, to możesz pisać i sprzedawać swoje teksty, przy tym zarabiając fajne pieniądze.

Bazy zdjęć

Sxc.hu – jest darmową bazą zdjęć z której korzystam, plusem tej strony jest wysoka jakość zdjęć.
Flickr.com – mnóstwo zdjęć w różnej tematyce, co prawda na stronie ciężko o znalezienie fotografii profesjonalnych, ale mimo wszystko znajduje się tam wiele ciekawych fotek do wykorzystania.
iStock.com – jest to raczej największa baza zdjęć, bardzo wysoka jakość, dzięki czemu wybór jest duży. Oczywiście baza tych zdjęć jest płatna i minusem jest to, że jedna fotka kosztuje ok. 1,5 dolara, ale mimo wszystko od czasu do czasu warto skorzystać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz