wtorek, 28 października 2014

Sprzedaż / Kupno domen, czy warto ?

Zarabianie na domenach w ostatnich latach się bardzo rozwinęło i cieszy się dużo popularnością wśród osób interesujących się tą tematyką, dlatego też coraz to więcej osób decyduję się, aby w ten sposób zarabiać w internecie. Polega to na znajdowaniu wolnych, ale jednocześnie atrakcyjnych domen, a następnie ich sprzedawanie z dużą większą ceną niż ją kupiliśmy.
Zarabianie przez internet na domenach jest bardzo proste, wystarczy znaleźć jeden z portali, gdzie możemy ją zarejestrować, kiedy już tego dokonamy dokonujemy opłaty najczęściej jest to 12 złotych. W tym momencie domena staję się nasza własnością. 


Kolejnym krokiem jaki musimy podjąć to znaleźć jej kupca w tym przypadku nie powinno być problemu z promocją, ponieważ w internecie znajduje się wiele tzw. giełd domen, gdzie możemy ją wystawić i zainteresować potencjalnego klienta. Wielkość naszego zarobku zależy od poziomu atrakcyjności naszej domeny dla osoby, która ją kupuje, jeżeli jest to domena bardzo wartościowa z perspektywy nabywcy można zarobić na jednej transakcji nawet kilka tysięcy złotych. 
Obserwując działanie takich giełd internetowych zauważyłam, iż wiele osób jest w stanie się utrzymać ze sprzedaży w sieci właśnie domen. Jednak posiadają oni niezliczoną liczbę domen, dzięki czemu szanse na sprzedaże niektórych nazw po kilku latach może okazać się gigantycznym zarobkiem, oczywiście Ty tez możesz dojść do tego poziomu, natomiast wymaga to żmudnej i systematycznej analizy rynku. 
Sprzedawanie domen jak najbardziej jest dobrym rozwiązaniem, jeżeli chcemy pracować w domu, natomiast sama potraktowałabym tą pracę jako dodatkowo, biorąc pod uwagę fakt, że jest to praca, która może się okazać nie stabilna, ponieważ nie zawsze uda się sprzedać domenę, która w naszych oczach była atrakcyjna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz