wtorek, 28 października 2014

O czym warto pisać bloga ?

jak stworzyć bloga
Podstawą rozpoczęcia pisania bloga jest odpowiedzenie sobie na podstawowe pytania do czego on ma służyć ? do jakich osób chcemy trafić ? i co najważniejsze, jaką wybrać tematykę bloga ? Są to pytania na które warto odpowiedzieć sobie w pierwszej kolejności decyzja musi być przemyślana w 100%. Osobiście mogę Ci odpowiedzieć ogólnikowo i napisać pisz bloga o tym co Cię interesuje, faktycznie może to i dobre rozwiązanie pisać wyłącznie o tym co mnie interesuje z pełną pasją i mieć pewność, że nigdy ta tematyka nie przestanie dla mnie być nudna, natomiast warto zwrócić uwagę uwagę na tematyki, które opisze poniżej, choćby ze względów możliwości zarobkowych. 

Blog kulinarny 

Jak zapewne zauważyłeś/aś w internecie znajduje się wiele takich blogów i nie ma w tym zupełnie żadnego przypadku, ponieważ zainteresowanie kuchnią od podstaw nigdy się nie skończy, biorąc pod uwagę fakt, że do końca naszego życia będziemy mieli ochotę, aby zjeść coś pysznego.
Jeżeli jesteś osobą, która spędza większość dnia w domu i lubisz gotować to takie rozwiązanie jest właśnie przeznaczone dla Ciebie. Robiąc śniadanie, obiad, czy kolację rób zdjęcia umieszczaj je w sieci i przedstaw innym co należy robić krok po kroku, a na pewno znajdziesz miłośników swojej kuchni.

 Blog o sporcie 

Sport nie od dziś jest bardzo popularny dlatego też jest warty uwagi przy zakładaniu bloga. Warto zwrócić w szczególności uwagę na dyscypliny, które są popularne w naszym kraju, w chwili obecnej uważam, że jest to piłka nożna, a także siatkówka. Jeżeli decydujesz się zakładać bloga w tej tematyce mogę Ci doradzić, abyś skupił/a się na konkretnej dyscyplinie, bądź też drużynie, gdyż po prostu pracując samemu nie jesteśmy w stanie przedstawiać wszystkich istotnych informacji ze świata sportu każdego dnia, byłoby to zbyt czasochłonne. 

Blog o modzie  

Ta tematyka bloga jak można zauważyć jest popularna często wśród celebrytów, natomiast to nic nie zmienia, aby założyć własnego bloga. Twoją pasą jest moda, regularne zakupy interesujących strojów to jak najbardziej pisanie o tym na blogu może okazać się sukcesem, choć przyznam otwarcie, że jest to bardzo trudna tematyka, ale ja wyłącznie doradzam, a decyzja należy do Ciebie. 

Blog o finansach 

Finanse są nie oddzielnym elementem życia każdego człowieka, jeżeli sądzisz, że posiadasz wiedzę na ich temat, możesz się podzielić z nimi na własnym blogu. Wiele osób poszukuje konkretnych informacji jak rozliczyć podatek w danym roku, jakie są raty kredytów itp. Dlatego jeśli jesteś wśród tych osób co mają w tej dziedzinie mnóstwo wiedzy zacznij się dzielić tym z innymi, a na pewno internauci to docenią. 

MIMO WSZYSTKO KONSEKWENCJA I CIERPLIWOŚĆ 

Jeżeli już wybierzesz swoją tematykę bloga pamiętaj o tym, aby pisać regularnie i na temat, aby każda Twoja informacja, którą publikujesz w internecie była doceniana. Nie zapominaj o tym, że praca w domu przy pisaniu bloga to praca w której trzeba być cierpliwym, jeżeli bierzemy pod uwagę finanse z dnia na dzień się na pewno nie pojawią, ale możesz być pewny/a, że prędzej czy później Twoja konsekwencja, a także cierpliwość w działaniu zostanie doceniona.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz