niedziela, 31 sierpnia 2014

Google Adsense czyli pierwsze kroki w zarabianiu przez internet

Zarabianie w internecie na reklamach Google Adsense nie jest dość skomplikowanym zadaniem, natomiast osiągnięcie podstawowych założeń czyli wykupienie odpowiedniego hostingu, domeny, czy stworzenie bloga na darmowej platformie dla wielu staje się problemem nie do przejścia. Dlatego też poniżej przedstawiam Wam krok po kroku, jak zacząć zarabiać z Google Adsense.

1. Załóż stronę

Aby zacząć zarabiać na reklamach adsense, trzeba mieć je gdzie wyświetlać, dlatego istotne jest, aby wykupić hosting, a także domenę, ewentualnie można skorzystać z darmowej platformy blogowej (blogger), w tym przypadku nasze zakładanie strony będzie polegało jedynie na pisaniu wartościowych artykułów, dzięki którym w przyszłości otrzymamy zgodę na umieszczanie reklam adsense od Google.


2. Zarejestruj się w Google Adsense

Kiedy już udało Ci się stworzyć stronę z kilkoma atrakcyjnymi artykułami, możesz zarejestrować się w Google Adsense. W tym momencie musisz podać swoją stronę na której zamierzasz umieszczać reklamy, następnie na etapie wysłania swojego zgłoszenia istotne jest odczekanie kilku godzin, na otrzymanie odpowiedzi czy nasza strona spełnia warunki programu partnerskiego.
Ważne jest, aby się nie zrażać, bo często praktyką Google Adsense jest odrzucenie pierwszego wniosku, a za przyczynę podaje się najczęściej: „zbyt mała ilość treści”, bądź „mało przejrzysta szata graficzna”, dlatego też ważne jest, aby napisać kilka kolejnych artykułów zadbać o estetyczny wygląd strony/bloga, a następnie ponowić zgłoszenie.

3. Tworzenie kodu reklamy

W momencie kiedy Twoja strona zostanie zaakceptowana prze Google wchodząc w panel adsense, następnie moje reklamy, masz możliwość stworzenia jednostki reklam, które będą dopasowane do Twojej strony/bloga. (Skopiuj kod javascript).

4. Umieszczanie kodu Google Adsense na stronie

W momencie jak jesteś już na swojej stronie stworzonej w platformie worpdress, musisz w górnej części kodu html (między <head> </head>) wkleić kod który został wcześniej skopiowany z platformy google adsense, a następnie zapisać, po kilku chwilach reklamy będą wyświetlały się na Twojej stornie.  W przypadku korzystania z platformy blogger tych czynności nie trzeba wykonywać, ponieważ w panelu ‚dodawania gadżetów” jest możliwość automatycznego generowania reklam adsense.
PS. Pamiętaj im więcej ruchu na stronie/blogu tym większa szansa na klikalność = zarobienie w internecie. Istotne jest, aby nie łamać regulaminu Google Adsense, w szczególności zabroniony jest spam, a także klikanie w własne reklamy, które Google prędzej czy później wykryje :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz