czwartek, 3 października 2013

Jak wykorzystać siłę programów partnerskich ?

programy afilacyjne
Programy partnerskie śmiało można powiedzieć, że jest to jedna z najtańszych i najłatwiejszych możliwości zarabiania przez internet. Mimo wszystko wiele osób rozpoczynających biznes w internecie zapomina o kilku znaczących faktach, przez co ich próba generowania pieniędzy przez internet kończy się fiaskiem, natomiast jeżeli zwrócimy uwagę na kilka szczegółów możemy naprawdę osiągać bardzo fajne wyniki.

Po pierwsze bycie marketerem opierając się na programach partnerskich ma wiele korzyści. Między innymi nie musimy posiadać własnego produktu, dlatego też oszczędzamy już na starcie nie wydając ani złotówki na inwestycje, która mogłaby się nie zwrócić.Ok, ale przejdźmy do konkretów jak maksymalnie możemy wykorzystać program partnerski ? 

1. Odpowiednia analiza przy wyborze programu partnerskiego. Pamiętaj rozpoczynając działanie w internecie i decydując się na program partnerski musisz wybrać taki, który idealnie pasuje tematyce Twojego bloga, a ponadto zainteresowanie danym usługami wykazują użytkownicy (warto to sprawdzić w google keywords).

2. Wybieraj produkty, które mają specyficzną niszę. Dobrze przeprowadzona analiza poprzez google keywords może Ci pomóc w podjęciu decyzji co chcesz promować. Od siebie mogę powiedzieć, że lepiej uzyskiwać mniej procentowe prowizję w słabszych niszach, niż nie uzyskiwać praktycznie w ogóle w tych bardziej popularnych. 

3. Kup własną domenę. Oczywiście możesz pozostać przy tworzeniu bloga, na darmowych platformach. Z tym, że rejestracja domeny z odpowiednim doborem słów kluczowych, buduje markę produktowi, który zamierasz promować, a także masz większą możliwość pozycjonowania odpowiednio dobranej domeny.

4. Buduj pozytywne relacje z klientem. Jest to chyba najważniejsza sprawa, jeżeli chcemy uzyskiwać coraz to większe konwersje sprzedażowe. Dlatego nie można zapomnieć, aby poprzez portale społecznościowe utrzymywać kontakt z potencjalnymi klientami. Inne formy jakie trzeba zachować to regularne dodawanie nowych artykułów, przedstawianie swoich stanowisk na temat danego produktu, a także przekazywanie korzyści jakie klient może uzyskać decydując się na dany produkt. 

Powyżej przedstawiłem cztery wskazówki, które pomogą Ci z każdym miesiącem generować coraz to większe korzyści, ponadto nie można zapominać o tym, aby odpowiednio zoptymalizować stronę czy bloga pod wyszukiwarkę google. W kolejnych artykułach postaram się o tym, także napisać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz