środa, 2 października 2013

Jak reklamować się w internecie ?

reklama w internecie
W momencie kiedy stworzysz bloga, wszystko wydawałoby się okiej, z tym, że często nie mamy ruchu na nim, więc trzeba go odpowiednio wypromować. W momencie kiedy rozpoczynamy zarabianie online, często nie mamy środków finansowych, aby się reklamować, ale to nic poniżej przedstawię Ci kilka sposobów jak za DARMO przedstawić potencjalnym klientom Twojego bloga. 

1. Korzystaj z forum internetowego 
Wiele osób, rozpoczynając działalność w internecie reklamuje się w ten sposób, jest to chyba najłatwiejsza, ale również bardzo skuteczna metoda na zyskanie roli tak zwanego eksperta, dzięki czemu poprzez prowadzenie rozmowy z innymi użytkownikami na forum zyskujemy zaufanie, przez co bardzo prawdopodobne, że odbiorca naszych postów trafi na naszego bloga, ponadto mamy pewność, że trafiamy do naszej grupy docelowej. 


2. Komentowanie innych artykułów 
W miarę regularnie angażuj się w komentowanie artykułów osób z Twojej branży, zostawiaj przy tym link do swojego bloga. Jest to bardzo efektywna metoda promocji. Poprzez częstsze odwiedzanie innych osób masz pewność, że co najmniej kilka osób dziennie odwiedzi również Twoją stronę bezpośrednio przekierowując się od osoby u której udzieliłeś komentarz. Natomiast nie można zapomnieć o tym, aby nasze komentarze były merytoryczne i na temat, nie liczy się ilość, a jakość. 

3. Portale społecznościowe 
Coraz większą rolę w internecie odgrywają portale internetowe typu facebook, twitter, czy nasza-klasa, dlatego też nie można zapominać, aby tam reklamować swojego bloga, poprzez utworzenie fanpage, bądź też zwykłego udostępniania artykułów swoim znajomym, dzięki czemu mamy szanse, że dotrzemy do sporej grupy odbiorców. 

4. Wymiana linków
 Zaleca się wymianę linków z blogami czy stronami o podobnej tematyce jak nasza. Dlatego też warto poszukać w sieci naszej konkurencji i zapytać się czy by byli zainteresowani ewentualną wymianą linków między blogami. Jeżeli uda Ci się umieścić reklamę swojego bloga u osoby, która ma dużo więcej odwiedzin niż Ty, bardzo prawdopodobne, że skorzystają z możliwości przekierowania na Twojego bloga. 

Są to podstawowe sposoby na promocję w internecie jeśli mówimy tu o DARMOWYCH metodach. Jest jeszcze wiele innych o których będę starał się pisać na blogu od tych darmowych do tych płatnych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz