wtorek, 10 czerwca 2014

Jak promować bloga ?

Zapewne skoro tutaj trafiłeś postanowiłeś stworzyć własnego bloga i potrzebujesz informacji na temat jak promować bloga w internecie i zdobywać kolejnych stałych czytelników. Na wstępie dziękuję, że postanowiłeś odwiedzić mój blog cieszę się, że mogę Ci pomóc, poniżej znajdziesz kilka istotnych aspektów, które mają wpływ na to czy nasz blog będzie widoczny w sieci czy też nie.

1) Dodawaj blog do katalogów 
Dodawanie bloga do katalogów darmowych jak i płatnych jest jednym z podstawowych zabiegów w celu uzyskania dodatkowego ruchu, a przy tym mającego wpływ na pozycję naszego bloga w wyszukiwarce Google. W internecie istnieje mnóstwo katalogów niestety nie wszystkie są skuteczne, ponieważ jest spora grupa takich
, które nie są moderowane od x czasu przez co nasz blog tam się nigdy nie znajdzie, ponadto istotne jest, aby zwracać szczególną uwagę na odpowiedni dobór kategorii w, których umieszczaniu bloga, dzięki precyzyjnemu dodaniu do odpowiedniej kategorii mamy dużą szansę, iż nasz blog trafi wyłącznie do osób zainteresowanych tematyką. Przykład kilku darmowych katalogów, z których skorzystałem znajdziesz po lewej stronie w menu.

2) Dodawaj komentarze 
Wartym uwagi czynnikiem wpływającym na to, iż uzyskamy dodatkowy ruch jest udzielanie się na stronach internetowych powiązanych z tematyką naszej strony. Istotne jest, aby komentarze były wartościowe i przyciągające uwagę, wtedy istnieje bardzo dużo prawdopodobieństwo, że ktoś zainteresuje się naszą osobą, niż miałoby to miejsce w przypadku kiedy dodajemy komentarze typu " interesujący artykuł", "dużo ciekawych informacji" itp. 

3) Udzielaj się na forach dyskusyjnych
 W internecie istnieje wiele for internetowych praktycznie w każdej branży, dlatego warto jest zarejestrować się i brać udział w dyskusji, a przy okazji zostawiając link do własnego bloga w stopce naszego profilu. Każdy korzystający z takiej formy reklamy oprócz dodatkowego ruchu, może przy okazji uzyskać kilka interesujących informacji dotyczących prowadzenia bloga, bądź innych tego typu zapotrzebowań. 
4) Media społecznościowe
 Czyli aktywne spędzanie czasu poprzez reklamowanie swojego bloga na facebooku, nk.pl, czy też twitterze. Taka forma działania oprócz zdobywania ruchu zapewnia nam bezpośrednio interakcję z osobami zainteresowanymi naszym blogiem. To by było na tyle jeśli chodzi o ogólne promowanie bloga w internecie, w przyszłości na pewno poświęcę jeszcze jeden artykuł tej tematyce, z szerszym zakresem informacji.

1 komentarz:

  1. Natomiast w żadnym wypadku nie należy promować bloga za pomocą SWL, stosując tą metodę nasz blog może polecieć wtedy z kilkanaście pozycji w dół

    OdpowiedzUsuń